Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арча районы хезмәт алдынгылары. Кемнәр алар?

    2019 ел эшчәнлеге йомгаклары буенча Арча муниципаль районы алдынгыларын бүләкләү турында Арча муниципаль район башлыгы карары.

     

    Милек формасында һәм нинди ведомствоныкы булуына карамастан, район предприятие, оешма, учреждениеләрнең эшчәнлеген стимуллаштыру максатында карар бирәм:

    1.  2019 елның 23 декабрендә районның предприятие, оешма, учреждениеләр, авыл хуҗалыгы берләшмәләре, җирле үзидарә органнары хезмәткәрләрен бүләкләп “Арча батырларын данлый” дип аталган  бәйрәм үткәрергә.
      1. 2019 ел урып-җыю кампаниясе барышында республикада югары күрсәткечләргә ирешкәннәре һәм “Иң яхшы комбайнчы” республика конкурсында җиңүләре өчен түбәндәге комбайнчыларны Арча муниципаль район башлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләргә:

    Сибаев  Нияз Гаяз улын   (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Нәфыйков Илшат Ринат улын  (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Җәләлиев Рафис Нуретдин улын (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Галимуллин Радик Шамил улын (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Гомәров Раил Фаил улын (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Абдрахманов Илнур Фәрит улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Вилданов Харис Гаделша улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Нәҗметдинов Расих Госман улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Йосыпов Әнәс Гыйльмулла улын (“Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте) ;

    Шәкүров Кадыйр Шамил улын (“Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте);

    Низамов Рәдис Шамил улын (“Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте);

    Зиннәтуллин Рамил Равил улын (“Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте);

    Нәбиуллин Разил Расип улын (“Ак барс” агрокомплексы” ширкәте);

    Фәйзрахманов Раил Рәдиф улын (“Ак барс” агрокомплексы” ширкәте);

    Котдусов Айрат Ринат улын (“Ак барс” агрокомплексы” ширкәте);

    Фәйзиев Дамир Габделбәр улын (“Ватан”  агрофирмасы” ширкәте);

    Сәфәров Рәдиф Әһлиулла улын (“Тукай” ширкәте);

    Фәттахов Фирдинанд Гыйлемхан улын (“Тукай” ширкәте);

    Каюмов Вагыйз Мөдәрис улын (“Аю” агрофирмасы” ширкәте);

    Шаһидуллин Фаил Билал улын (“Аю” агрофирмасы” ширкәте);

    Хәлиуллин Фаил Фәйзрахман улын  (“Казанка” агрофирмасы” ширкәте).

      1. 2019 ел урып-җыю кампаниясе барышында районда югары күрсәткечләргә ирешкәннәре һәм “Иң яхшы комбайнчы” республика конкурсында җиңүләре өчен түбәндәге комбайнчыларны Арча муниципаль район башлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләргә:

    Сабиров  Илгиз Фирдинат улын   (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Закиров Ленар Фәнис улын  (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте);

    Абдуллин Марат Абдулхарис улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Фәтхрахманов Айнур Айдар улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Закиров Ришат Рәфкать улын (“Игенче” агрофирмасы” ширкәте);

    Шәрәфиев Әхәт Әгъзәм улын (“Курса МТСы” ширкәте);

    Фәттахов Рафил Рамил улын (“Тукай” ширкәте);

    Хәсбиуллин Раил Рафаил улын (“Заря” агрофирмасы” ширкәте).

      1. Агросәнәгать комплексының яшь хезмәткәрләре арасында “Һөнәре буенча иң яхшы” республика һөнәри осталык конкурсында җиңүләре өчен Арча муниципаль районы  башлыгының Мактау грамотасы һәм  акчалата премия белән бүләкләргә:

    Мөхәммәдиев Рөстәм Харис улын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте баш агрономы;

    Фәхретдинова Айсылу Рафаил кызын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте зоотехнигы;

    Гарапшин Булат Марат улын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте ясалма орлыкландыру технологы.

      1. 2019 елда бөртекле культуралардан иң югары уңыш алудагы казанышлары  өчен түбәндәге җитәкчеләрне Арча муниципаль район башлыгының Мактау грамотасы һәм акчалата премия белән бүләкләргә:

    Гыйлаҗетдинов Рәүф Гыймадетдин улын (“Курса МТСы” ширкәте);

    Сәлахов Шәйдулла Имам улын (“Ак барс” агрокомплексы” ширкәте);

    Кәримов Марат Габделхәй улын (“Кырлай” агрофирмасы” ширкәте).

      1. Намуслы хезмәтләре һәм 2019 ел йомгаклары буенча югары күрсәткечләре өчен авыл хуҗалыгы тармагының түбәндәге хезмәтчәннәрен Арча муниципаль район башлыгының Мактау грамотасы һәм акчалата премияләр белән бүләкләргә:

    Габидуллин Яхъя Зәкәрия улын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте комбайнчысы;

    Котдусов Илшат Сәфәргали улын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте комбайнчысы;

    Хөснетдинов Фәнис Минневәли улын – “Курса МТСы” ширкәте комбайнчысы;

    Хәбибуллин Радик Альфрит улын – “Курса МТСы” ширкәте комбайнчысы;

    Николаев Альберт Сергеевичны – “Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте комбайнчысы;

    Сабиров Ильфир Филсур улын – “Ватан” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Хөснетдинов Фәрид Һади улын – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Гыйлаҗев Фәнил Фердинат улын – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Вилданов Хәниф Хәлим улын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Шәфигуллин Мәгъсүм Мәхмүт улын – “Ашытбаш” агросәнәгать комплексы” ширкәте комбайнчысы;

    Зарипов Фидәрис Фәррух улын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Әхмәдиев Әхмәт Нурислам улын – “Казанка” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Хәбибуллин Рәдиф Рәссам улын – “Ташкичү” ширкәте комбайнчысы;

    Кавиев Илдар Мәг

    ъдән улын – “Заря” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Мөхәммәтшин Фәнил Фәгаль улын – “Кызыл Яр” ширкәте комбайнчысы;

    Гыймадиев Раил Мәсхүт улын – “Тукай” ширкәте комбайнчысы;

    Әхмәтшин Рәдис Рүзәл улын – “Ашыт” ширкәте комбайнчысы;

    Хәсәнов Илдар Хәмбәл улын – “Аю” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Зарипов Ленар Әгъләм улын – “Кишет” ширкәте комбайнчысы;

    Галимов Илнур Илдус улын – “Төрнәле–Пошалым” агрофирмасы” ширкәте комбайнчысы;

    Мосунова Тамара Александровнаны – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шәфигуллина Гөлнара Исрафил кызын – “Курса МТСы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Исмәгыйлева Лилия Зиннур кызын – “Ашыт” ширкәте машина белән саву операторы;

    Хәйретдинов Рәдис  Рәис улын – “Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шерматова Гөлүсә Габделгаяз кызын – “Тукай” ширкәте машина белән саву операторы;

    Монасыйпова Илсөяр Габделгазиз кызын – “Ашытбаш” агросәнәгать комплексы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Гыйззәтуллина Гөлфия Шәйхенур кызын –  “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Сәмигуллина Наҗия Тәлгать кызын – “Ватан” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Ямниева Татьяна Леонидовнаны – “Заря” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Галимҗанова  Наилә Тимергали кызын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Мәрдәнова Лилия Гафаргалим кызын – “Казанка” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шәймуллина Гөлфирә Миндияр кызын – “Төрнәле–Пошалым” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шамова Марина Викторовнаны – “Аю” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шакирова Гөлгенә Гаяз кызын – “Кызыл Яр” ширкәте машина белән саву операторы;

    Гомәрова Ләйлә Шәйдулла кызын – “Ташкичү” ширкәте машина белән саву операторы;

    Шәмсетдинова Айгөл Фәрит кызын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте машина белән саву операторы;

    Ризванов Эльфир Салават улын – “Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Гарифуллина Нурия Рәшид кызын – “Курса МТСы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Ибраһимова Надия Габделнур кызын – “Кишет” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Тимербаева Тәлгинур Габделхак кызын – “Казанка” агрофирмасы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Ганиева Диләрә Нурулла кызын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Газизҗанова Гөлсинә Илгизәр кызын – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Абдуллаҗанова Рузилә Вагыйз кызын – “Ашытбаш” агросәнәгать комплексы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Миннебаева Сирена Хәмзә кызын – “Ватан” агрофирмасы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Хаҗиева Лилия Һадият кызын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Әхмәдуллина Әлфинә Әнис кызын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Газизуллина Рауза Шамил кызын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте мөгезле эре терлекләр симертү операторы;

    Хисмәтуллин Ришат Ризван улын –  “Заря” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Гыйззәтуллин Илдар Мансур улын – “Ашытбаш” агросәнәгать комплексы” ширкәте тракторчысы;

    Хәмидуллин Фаяз Фәргать улын – “Аю” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Сабиров Фидаиль Мөхәммәтҗан улын – “Тукай” ширкәте тракторчысы;

    Фәйзрахманов Илдус Госман улын –  “Кишет” ширкәте тракторчысы;

    Галәветдинов Илнур Нурулла улын – “Төрнәле–Пошалым” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Гарипов Әхтәм Әхмәт улын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Гафиатуллин Фарил Нурулла улын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Кәримов Шамил Гаптелкави улын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте тракторчысы;

    Абзалов Альберт Мөхәммәтдин улын – “Ак барс” агрокомплексы” ширкәте тракторчысы;

    Садриев Наил Нәҗип улын – “Ташкичү” ширкәте тракторчысы;

    Мортазин Фирдүс Рөстәм улын – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Солтанов Рәис Талип улын – “Яңарыш” агрофирмасы” ширкәте тракторчысы;

    Шаһисламов Марат Мансур улын – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте машина йөртүчесе;

    Закиров Надир Минзыя улын – “Курса МТСы” ширкәте машина йөртүчесе;

    Кәбиров Салават Дамир улын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте машина йөртүчесе;

    Абдуллин Марат Рәүф улын – район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсенең финанс-икътисад бүлеге җитәкчесе;

    Шакиров Мирзанур Морат улын – “Курса МТСы” ширкәте баш инженеры;

    Егорова Лидия Константиновнаны – “Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте баш хисапчысы;

    Нуриев Раил Ришат улын – “Ташкичү” ширкәте баш инженеры;

    Зәйнуллин Риназ Рафил улын – “Ватан” агрофирмасы ширкәте төзелеш буенча инженеры;

    Гайфуллин Рифат Фәгаль улын – “Заря” агрофирмасы ширкәте баш зоотехнигы;

    Гыймадиев Фәнил Фәниз улын – “Ашыт” ширкәте баш  ветеринария табибы;

    Тәхәвиева Рәзилә Габделфәрт кызын – ТР буенча “Россия авыл хуҗалыгы үзәге” филиалы Арча  бүлегенең 1 категорияле агрономы;

    Әхмәтханов Рузил Миннехан улын – Арча районы дәүләт ветеринария берләшмәсенең Сикертән ветеринария участогы мөдире;

    Бариев Габделхәй  Гаптелхак улын – “Северный” авыл хуҗалыгы предприятиесе” ширкәте  ферма мөдире;

    Шакирҗанов Илшат Гаптелнур улын – “Кырлай” агрофирмасы” ширкәте ферма мөдире;

    Фазылҗанова Рәмзия Вазыйх кызын – “Кызыл Яр” ширкәте ферма мөдире;

    Шакиров Ленар Сәфәргали улын – “Курса МТСы” ширкәте ясалма орлыкландыру технологы;

    Сәйфуллин Алмаз Габдрәсүл улын – “Ватан” агрофирмасы” ширкәте ясалма орлыкландыру технологы;

    Иванов Илназ Борисовичны – “Игенче” агрофирмасы” ширкәте ясалма орлыкландыру технологы;

    Бариева Рәзимә  Хәмзә кызын – крестьян-фермер хуҗалыгы башлыгы;

    Галәвиева Фирая  Габделбәр кызын – шәхси ярдәмче хуҗалыгы башлыгы.

      1. 2019 елда Арча муниципаль районының социаль-икътисадын үстерүгә керткән өлешләре өчен түбәндәге предприятие, оешма, учреждениеләр коллективларын Дипломнар белән бүләкләргә:

    “Энергосервис” җаваплылыгы чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе Р.З. Әхмәтгалиев);

    “Арча автотранспорт предприятиесе” җаваплылыгы чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе Р.Б.Гәрәев);

    “Тайд-Фойл” фирмасы җаваплылыгы чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе А.А.Закиров);

    “Круг” фирмасы җаваплылыгы чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе Т.М.Закиров);

    “Айракс” Сәүдә йорты” җаваплылыгы чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе Ә.Т.Локманов);

    “Арча” җаваплылыгы  чикләнгән ширкәтен (җитәкчесе М.В.Минһаҗев).

      1. Намуслы хезмәтләре һәм 2019 ел йомгаклары буенча югары күрсәткечләре өчен предприятие, оешма, учреждениеләр, җирле үзидарә органнарының түбәндәге хезмәткәрләрен Арча муниципаль район башлыгының Мактау грамотасы һәм акчалата премияләр белән бүләкләргә:

    Зиннәтуллина Фәймә Габделфәт кызын – Арча сөт комбинаты “Арча” ширкәте җитештерү цехы май ясаучысы;

    Мулләхмәтов Адик Закирьян улын – “АСПК” акционерлык җәмгыяте зуборезчигы;

    Рәхимов Дамир Вазыйх улын – “Арча элеваторы” ачык акционерлык җәмгыяте орлык киптерүчесе;

    Сафин Айдар Наил улын – “КСМ” ширкәте гомумтөзелеш эшләре мастеры;

    Гыйниятуллин Фәнил Харис улын –  “Арча МСО”сы ширкәте ташчысы;

    Минһаҗев Ислам Нәгыйм улын – “Энергосервис” ширкәте мастеры;

    Әхмәтшин Ленар Нургали улын – “Эталон” ширкәте машина йөртүчесе;

    Хисмәтуллин Динар Миннәхмәт улын –  Арча ЗУЭСы электромонтеры;

    Нургалиева Фәридә Вәдүт кызын – Арча районара почтамтының Шушмабаш авылы почта элемтәсе бүлекчәсе җитәкчесе;

    Әсәтов Әсхәт Фәргать улын – “Татавтодор” җәмгыятенең Арча филиалы бульдозер машинисты;

    Хәкимов Рөстәм Рашшат улын – “Арча АТП”сы ширкәте автобус йөртүчесе;

    Хәлилов Ленар Фәргать улын – “Тепло-Сервис” ширкәте җаваплы мастеры;

    Маркелов Владимир Викторовичны – “Жилкомбытсервис ширкәтенең төзекләндерү буенча эшчесе;

    Сабиров Илһам Якуб улын – Арча РЭСының челтәрләр эксплуатацияләү буенча электромонтеры;

    Шәмсетдинов Надир Дәмин улын – 107нче янгын часте янгын сүндерүчесе;

    Фазылҗанов Илнур Нәсхәт улын – шәхси эшмәкәр Фәсәхиев Д.Ш. слесарь-җыючысы;

    Гарипов Алмаз Илдус улын – “Металл” ширкәте мастеры;

    Хөсәенов Рамил Әмин улын – “Гарант Сервис” ширкәте  машина йөртүчесе;

    Хаҗиева Зөбәрҗәт Шакир кызын – “Айракс” Сәүдә йорты” ширкәте баш хисапчы урынбасары;

    Нуруллина Гүзәлия  Марсель кызын – “Җәмәгать туклану” ширкәте  кондитеры;

    Галимов Равил Васыйл улын – шәхси эшмәкәр Төхвәтуллин Д.Р. цех мастеры;

    Борһанова Ләйсән  Мәсхүт кызын – “Арча сыр ясау заводы” ширкәте сыйфат контроле бүлеге җитәкчесе;

    Гарифуллин Фидаиль Сибагать улын –  “Монолит” ширкәте машина йөртүчесе;

    Сөнгатуллин Руслан Марат улын – “АрскПласт” ширкәте слесаре;

    Исхаков Фәнис Мәсхүт улын – “Натуральный продукт” ширкәте машина йөртүчесе;

    Гыйбадуллина Земфира Рәдиф кызын – “Кырлай икмәк” ширкәте пешекчесе;

    Козлова Ольга Васильевнаны – “Раифа” ширкәте тегүчесе;

    Сәмиев Рәдис Рәис улын – “Газстройгарант” ширкәте прорабы;

    Закиров Дилүс Рәдис улын – “Арча нефть продуктлары” акционерлык җәмгыяте товар операторы;

    Һидиятуллина Наилә Илдар кызын – “Тайд-Фойл” фирмасы ширкәте баш хисапчысы;

    Гыйниятова Айгөл Фәрит кызын – “Үзәк-2” ширкәте баш хисапчысы;

    Фатыйхова Ләйсән Якуб кызын – “Волна” ширкәте склад мөдире;

    Галиуллин Салават Җәмил улын – Россия Эчке эшләр министрлыгының Арча районы буенча сорау алу төркеме сорау алучысы;

    Гарипов Шәфигулла Зәйнулла улын – “Казан арты” тарих-этнография музее директор урынбасары;

    Бәдертдинов Вәсим Хәмит улын – Носы төп гомуми белем мәктәбе директоры;

    Идиятов Илшат Айрат улын – “Арча” спорт мәктәбе тренеры;

    Гатиятуллина Зәйтүнә Рөстәм кызын – Мәрхәмәтлек үзәге социаль хезмәткәре;

    Гайфетдинов Фәнис Фәгаль улын –  Арча үзәк район хастаханәсе табиб-хирургы;

    Латыш Фирдәүсә Камил кызын – ТР Экология һәм табигый ресурслар министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе 1 категорияле белгече;

    Маликова Лилия Миннәхәт кызын – Г.Тукай исемендәге Арча педагогика көллияте укытучысы;

    Фәйзрахманов Фәһим Ибраһим улын – Арча агросәнәгать көллиятенең 1нче филиалы җитештерүгә өйрәтү  остасы;

    Газизова Лилия  Зиннур кызын –  Урта Аты авыл җирлеге башкарма комитеты сәркатибе.

      1. Районның авыл хуҗалыгы тармагында намуслы хезмәтләре, иң яхшы хезмәт традицияләрен саклаган һәм арттырганнары, яшь буында хезмәткә хөрмәт тәрбияләгәннәре өчен Мөхәммәтҗановлар хезмәт династиясен (Пөшәңгәр авылы) Арча муниципаль район башлыгының Рәхмәт хаты һәм акчалата премия белән бүләкләргә.

     Муниципаль район башлыгы И.Г.Нуриев

     

     

     

     

     

    Реклама
    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: