Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арча Сабантуе программасы

    Бәйрәм күңелле үтсен

     

    12 июнь 2022 ел, Арча шәһәре, стадион

     

    Бәйрәмне ачу:                                                                                                 10.00-10.30

    Арча муниципаль районы башлыгы И.Г.Нуриев һәм мөхтәрәм  кунаклар  котлавы;

    Сабантуй әләмен күтәрү;

    Кыр батырларын бүләкләү;

    «Барлык кыйммәтләрнең таҗы – гаилә» район фестиваль бәйгесе җиңүчеләрен, бизәлгән җигүле атларны мәйданга кертү.

    Бәйрәм концерты (үзәк сәхнә)                                                                   10.30-17.00

    Татарстанның атказанган артистлары:

    Алинә Шәрипҗанова

    Николай Коновалов

    Эльвира Хәйруллина

    Илгиз Зәкиев

    Халыкара конкурслар лауреатлары:

    Ясмин

    Ләйсән Сөнәгәтова

    “Идел егетләре” эстрада-фольклор ансамбле

    “Казан бию ансамбле

    (сәнгать җитәкчесе Татарстанның халык артисты Чулпан Закирова)

    Татар эстрадасы җырчылары

    Гөлназ-Илсур Шәрипҗановлар

    Зәринә Хәсәншина

    Илшат Сафин

     

    Массакүләм спорт чаралары                                                                      10.00-17.00

    Баш хөкемдар – Хәбиров А.Ф.

     

    - милли көрәш: балалар (3нче сыйныфта укучыларны кертеп), яшүсмерләр (40 кг га кадәр, 45 кг га кадәр, 50 кг га кадәр, 55 кг га кадәр, 60 кг га кадәр, 65 кг га кадәр, 70 кг га кадәр, 75 кг га кадәр, 75 кг нан югары,  зурлар (65 кг га кадәр, 75 кг га кадәр, 85 кг га кадәр, 95 кг га кадәр, 95 кг нан югары), ветераннар арасында.

    Баш хөкемдар – Алеев Р.З., баш сәркатип – Гәрәев Б.Р.

    - кул көрәштерү: ирләр (70 кг га кадәр, 80 кг га кадәр, 80 кг нан югары),

    хатын-кызлар (60 кг га кадәр, 70 кг га кадәр, 70 кг нан югары).

    Хөкемдарлар – Мөхәмәтшин Ф.Ф., Мөхәмәтшин М.Н.

    - гер күтәрү (ирләр, хатын-кызлар, яшүсмерләр арасында)

    Хөкемдар– Мөхәммәдиев М.Ф.

    - озынлыкка сикерү: (ирләр, хатын-кызлар арасында)

    Хөкемдарлар – Шәрифуллин Л.И., Абдрахманов И.Ф.

    - волейбол(пляж волейболы) (ирләр, хатын-кызлар арасында)

    Хөкемдарлар – Сафин Р.И., Гатауллин Н.Ш.

    -мини-футбол(ирләр арасында)

    Реклама

    Хөкемдарлар- Мосунов И.А., Мифтахов И.Р.

    - өстәл теннисы (ирләр, хатын-кызлар арасында)

    Хөкемдарлар –Маулина Г.Р., Гыймадиев Н.М.

    -бокс

    Хөкемдарлар –Галиев М.Г., Галиева Г.М.

    - аркан тартышу(ирләр арасында, команда 3 кешедән тора)

    Хөкемдар – Мөхәмәтсафин Р.С.

    - таяк тартышу

    Хөкемдарлар – Мәрданов Р.Р. Шакиров Б.Ф.

    - теннис

    Хөкемдарлар –Габдуллин В.В., Идиятуллин А.И.

    -стритбол (ирләр,хатын-кызлар арасында)

    Хөкемдарлар – Вәгыйзов Ә.Р., Фәсхетдинов И.Ф.

    - авыш колгага менү

    Хөкемдарлар  –Габдрахманов И.Н., Шакиров Р.Н.

    - туры колгага менү

    Хөкемдарлар – Нәбиуллин Р.Р.,Шакиров И.И.

    -бочче

    Хөкемдар – Минхаиров Ф.Ф.

    -шахмат ярышлары

    Хөкемдар – Галиуллин С.В.

    - көчлеләр сынашуы (экстрим): авыр таш күтәрү

    Хөкемдарлар – Исмәгыйлев И.Р.,. Гыйззәтуллин Б.Н.

     

         Халык уеннары:                                                                                         10.00-17.00

         Баш хөкемдар  – Мөхәмәдияров Р.Д.

    Чүлмәк вату, капчык киеп йөгерү, кашыкка йомырка куеп йөгерү,

    күзләрне бәйләп бүләкләр кисеп алу, сулы чиләк-көянтә белән йөгерү,

    бүрәнәдә капчык белән “сугышу”, күзләрне бәйләп кадак кагу,

    озын аякта узышу,“торба аша” чыгу, сулы чиләктән алма алу,

    “чаңгыда йөрү”, ласт киеп йөгерү, коймак ашау, әтәч тоту,

    катыктан акча эзләү һ.б. уеннар.

    Бәйрәм концерты (кече сәхнә)                                                                              

    • сәнгать мәктәбе укучылары чыгышы;                                                   10.30-13.00
    • үзешчән, профессиональ сәнгать осталары чыгышы.                        13.00-15.00

    Ат чабышы                                                                                                  13.00-14.00

               эш атлары, ярымчиста һәм чиста чабыш,  җигүле атлары арасында.       

                Баш хөкемдар – Фәйзрахманов Р.Р.

    Бодибилдинг буенча осталык дәресе һәм ярышлар; воркаутерлар чыгышы 11.00–12.00

    Скейтбординг ярышлары                                                                                        12.00–19.00

                                                                                                             

     

     

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: