Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арчада чаңгы ярышы узды

    Арча спорт комплексыннан методист Фәгыйлә Борханова хәбәр итә.

    26 мартта Арча шәһәре стадионында чаңгы ярышлары булып узды. Ярышлар 5 төрле яшь категориясендә барды. 2010-11, 2012 нче елгы  һәм аннан яшьрәк кызлар, малайлар масс-старт дисциплинасында узышсалар, 2008-2009, 2006-2007, 2004-2005 нче елгы егетләр, кызлар спринт дисциплинасында ярыштылар.  Бүгенге ярышларда Ашытбаш, Түбән Мәтәскә, Иске Кырлай, Сикертән, Сеҗе, Арчаның 1 нче, 2 нче, 3 нче, 5 нче, 6 нчы мәктәпләреннән һәм Арча педагогия көллиятеннән чаңгычылар катнашты.

    Ярышыбызның җиңүчеләре:

    2012 нче елгы һәм аннан яшьрәк малайлар арасында:

    1 урын - Газизов Руслан (Иске Кырлай)

    2 урын - Шәймәрдәнов Илсаф (Сикертән)

    3 урын - Сәгьдиев Нияз (Түбән Мәтәскә)

    2012 нче елгы һәм аннан яшьрәк кызлар арасында:

    1 урын - Һидиятуллина Ләйсән (АСОШ №6)

    2 урын - Гайсина Мәдинә (Иске Кырлай)

    3 урын - Батыршина Илзирә (АНОШ №3)

    2010-2011 нче елгы малайлар арасында:

    1 урын - Файзрахманов Азат (Иске Кырлай)

    2 урын - Губаев Рәдис (Сикертән)

    3 урын - Кашшапов Аяз (АГ №5)

    2010-2011 нче елгы кызлар арасында:

    1 урын - Батыршина Ралина (АСОШ №6)

    2 урын - Шакирова Рания (Ашытбаш)

    3 урын - Нигьмәтҗанова Камилә (АГ №5)

    2008-2009 нче елгы малайлар арасында:

    1 урын - Җиһаншин Айнур (АСОШ №1)

    2 урын - Пантелеев Родион (АСОШ №1)

    3 урын - Абдуллин Ренат (АСОШ №1)

    2008-2009 нче елгы кызлар арасында:

    1 урын - Шакирова Диләрә (Иске Кырлай)

    Реклама

    2 урын - Нагимова Руфина (Сикертән)

    3 урын - Зарипова Әлфинә (Түбән Мәтәскә)

    2006-2007 нче елгы малайлар арасында:

    1 урын - Хидиятуллин Әлфис (АСОШ №6)

    2 урын - Сабирзянов Инсаф (АГ №5)

    3 урын - Низамутдинов Кәрим (Иске Кырлай)

    2006-2007 нче елгы кызлар арасында:

    1 урын - Набиуллина Гөлназ (Сеҗе)

    2 урын - Сабирова Сара (Иске Кырлай)

    3 урын - Султанова Зарина (Сикертән)

    2004-2005 нче елгы малайлар арасында:

    1 урын - Юсупов Искәндәр (АПК)

    2 урын - Авхадиев Рүзәл (Ашытбаш)

    3 урын - Низамутдинов Рахим (АПК)

    2004-2005 нче елгы кызлар арасында:

    1 урын - Диярова Алия (Арча)

    2 урын - Галиева Талия (АПК)

    3 урын - Мустафина Адиля (АПК)

    Төп гомуми белем мәктәпләре арасында 1 нче урынга Иске Кырлай мәктәбе командасы чыкты. 2 урында Сикертән мәктәбе командасы, 3 нче урында Арчаның 3 нче номерлы мәктәбе.

    Урта гомуми белем мәктәпләре арасында 1 урында Арчаның 6 нчы номерлы мәктәбе командасы, 2-3 нче урыннарны Арчаның 5 нче номерлы гимназиясе белән Ашытбаш мәктәпләре бүлеште.

    Барлык җиңүчеләр медаль, грамота белән, ә командалар диплом белән бүләкләнделәр.

     

     

     

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: