Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Җиңүчеләр кемнәр икән?

    Биш төркемдә узды

     

    2022 елның 24 февралендә  «Укучылар сарае» базасында белем бирү учреждениеләре укучылары арасында спорт туризмы (Залинг) буенча Арча муниципаль районының  беренчелеге булып узды.

    Катнашучылар малайлар (егетләр) һәм кызлар  арасында 5 яшь төркемендә ярыштылар:

    Малайлар/кызлар (8-9 яшь).  1 класслы дистанция. Шәхси.

    Малайлар/кызлар (10-11 яшь).  1 класслы дистанция. Шәхси.

    Малайлар/кызлар (12-13 яшь). 2 класслы дистанция. Шәхси һәм бәйләнешле.

    Егетләр/кызлар (14-15 яшь). 2 класслы дистанция. Шәхси һәм бәйләнешле.

    Егетләр/кызлар (16-18 яшь). 2 класслы дистанция. Шәхси һәм бәйләнешле.

    Шәхси зачетта һәм бәйләнешләр зачетында катнашучылар, һәр яшь төркемендә призлы урыннар алучылар медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнделәр.

    Ярышларда шундый урыннар (шәхси зачетта) яуланды:

    8-9 яшьлек малайлар арасында 1 класслы дистанция:

    1 урын-Абдуллин Камил, "Укучылар сарае", тренеры Сафин Л.Я.

    2 урын-Сагдиева Нияз, Түбән Мәтәскә урта мәктәбе, тренеры Җәләлиев И.И.

    3 урын-Сәйфетдинов Риназ, "Укучылар сарае" , тренеры Сафин Л.Я.

    8-9 яшьлек кызлар арасында 1 класслы дистанция:

    1 урын-Нәбиуллина Алия, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    2 урын-Хәмидуллина Рәсәлә, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    3 урын-Кадыйрова Камилә, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    10-11 яшьлек малайлар арасында 1 класслы дистанция:

    1 урын-Гарипов Вилдан, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын-Мортазин Ислам, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    3 урын-Хәмидуллин Ринат, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

     

     

     

    10-11 яшьлек кызлар арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Нәбиуллина Зилә, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп , тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    2 урын-Шакирова Милена, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    3 урын-Әхмәдуллина Инзилә, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    12-13 яшьлек малайлар арасында 2 класслы дистанция:

    1 урын-Гарипов Вилдан, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын-Сәлахов Адель, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    3 урын – Җамалиев Ильяр, «Укучылар сарае», тренеры Сафин Л. Я.

    12-13 яшьлек кызлар арасында 2 класслы дистанция:

    1 урын-Хәбибуллина Наилә, "Укучылар сарае" , тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    Реклама

    2 урын-Әхмәтова Камилә, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    3 урын-Нәбиуллина Зилә, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    14-15 яшьлек кызлар арасында 2 класслы дистанция:

    1 урын-Мәҗитова Илсөя, "Укучылар сарае" , тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын-Камаева Алинә, "Укучылар сарае" , тренеры Минхәиров Ф.Ф

    3 урын-Мөхәммәтшина Сәлимә, "Укучылар сарае", тренеры Минхәиров Ф.Ф..

    14-15 яшьлек егетләр арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Зарипов Руслан, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    2 урын-Сафин Руслан, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    3 урын-Сафин Азат, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    16-18 яшьлек кызлар арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Шәмсиева Алинә, "Укучылар сарае", тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын-Сибгатуллина Сөмбел, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Сибагатуллина Ләйсән, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    16-18 яшьлек егетләр арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Сибгатуллин Булат, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренер Нәбиуллин Р.Р.

    2 урын-Габдрахманов Рөстәм, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Зиннәтуллин Илфар, Лесхоз урта мәктәбе, тренер Шакиров И.Х.

    Бәйләнешләр арасында:

    12-13 яшьлек малайлар арасында 2 класслы дистанция:

    1 урын-Мортазин Ислам, Сәлахетдинов Булат, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренер Нәбиуллин Р.Р.

    2 урын-Губаев Рәдис, Шәвәлиев Илүз, Сикертән мәктәбе, тренер Нәбиуллин Р.Р.

    14-15 яшьлек кызлар арасында 2 класслы дистанция:

    1 урын-Хәбибуллина Наилә, Камаева Алинә, "Укучылар сарае", тренер Минхәиров Ф.Ф

    2 урын-Мәҗитова Илсөя, Мөхәммәтшина Сәлимә, "Укучылар сарае", тренер Минхәиров Ф.Ф.

    3 урын-Шәмсемухаметова Илүзә, Абрамова Илсөя, Сикертән мәктәбе, тренер Нәбиуллин Р.Р.

    14-15 яшьлек егетләр арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Зарипов Руслан, Сабитов Илгиз, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренер Нәбиуллин Р. Р.

    2 урын-Сафин Руслан, Сафин Азат, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренер Нәбиуллин Р. Р.

    3 урын-Сәгъдиев Әсхәт, Назимуллин Булат, «Стрела» командасы, 6 нчы мәктәп, тренер Нәбиуллин Р. Р.

    16-18 яшьлек егетләр арасында, 2 класслы дистанция:

    1 урын-Гайфуллин Наил, Габдрахманов Рөстәм, Түбән Аты мәктәбе, тренер Сафин Л. Я.

    16-18 яшьлек егетләр арасында, 2 класслы Дистанция:

    1 урын-Шәмсиева Алинә, Шәмәрдәнова Камилә, "Укучылар сарае, тренер Минхәиров Ф.Ф.

    2урын-Сибгатуллина Сөмбел, Шәмсетдинова Зилә,Түбән Аты мәктәбе,тренеры Сафин Л.Я.

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: