Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Велосипедны фигуралы йөртү буенча укучылар арасында Арча муниципаль районы беренчелеге узды

    «Спорт велотуризмы – яшьләрнең сайлауы» проекты кысаларында «Дистанция хәрәкәт чараларында»(велосипед) дисциплиналар төркемендә, велосипедны фигуралы йөртү буенча укучылар арасында Арча муниципаль районы беренчелеге турында

    10 нчы гыйнвар  көнне  Укучылар сарае базасында велосипедны фигуралы йөртү буенча Арча муниципаль районы беренчелеге узды.

    Ярышларда барлыгы 46  укучы катнашты.. Катнашучылар 4 яшь төркемендә ярыштылар:

    1. 10-11 яшьлек малайлар, кызлар

    2. 12-13 яшьлек малайлар, кызлар

    3. 14-15 яшьлек егетләр, кызлар

    4. 16-21 яшьлек яшүсмерләр, яшүсмер кызлар

    Җиңүчеләр һәм призерлар грамоталар, медальләр  һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының Арча районы буенча ЮХИДИ бүлегеннән призлар белән бүләкләнделәр. 

    Ярышларда шундый урыннар ачыкланды:

    10-11 яшьлек малайлар арасында:

    1 урын- Зиннәтуллин Риназ, Укучылар сарае, тренеры Сафин Л.Я.

    2 урын- Маликов Рүзәл, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын- Ибраһимов Айдамир, Укучылар сарае, тренеры Сафин Л.Я.

    12-13 яшьлек кызлар арасында:

    1 урын- Фәхретдинова Рәзилә, Хәсәншәех мәктәбе, тренеры Мостафин Р.Р.

    12-13 яшьлек малайлар арасында:

    1 урын-Сәлахов Адель, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.

    2 урын-Җамалиев Ильяр, «Укучылар сарае " , тренеры Сафин Л. Я.

    3 урын-Нургалиев Әмир, «укучылар сарае " , тренеры Сафин Л. Я.

    Реклама

    3 урын-Губаев Рәдис, Сикертән мәктәбе, тренеры Нәбиуллин Р. Р.

    14-15 яшьлек кызлар арасында:

    1 урын-Мәҗитова Илсөя, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын- Камаева Алинә, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    3 урын- Мөхәммәтшина Сәлимә, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    14-15 яшьлек егетләр арасында:

    1 урын-Шиһабиев Ислам, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын – Мушарапов Риналь, "Укучылар сарае" , тренеры Фәхриев И.М.

    3 урын-Камалетдинов Азат, "Укучылар сарае" , тренеры Фәхриев И.М.

    16 -21 яшьлек яшүсмер егетләр арасында:

    1 урын-Гыйләҗиев Дилүс, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын-Кәримов Фәнис, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Мәһдиев Әнис, Сикертән мәктәбе, тренеры Нәбиуллин Р.Р.

    16-21 яшьлек яшүсмер кызлар арасында:

    1 урын- Галәветдинова Ләйлә, "Укучылар сарае" , тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын- Шәмсиева Алинә, АПК, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    3 урын- Сибагатуллина Ләйсән, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

     

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: