Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арчада яшь шахматчылар көч сынашты

    Арча Укучылар сарае базасында «Иң яхшы шахматчы - 2020 " исеменә Арча муниципаль районының гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары арасында шахмат буенча шәхси-команда ярышларының 1 нче этабы узды.

     

    Ярышларга әзерлек һәм үткәрү белән гомуми җитәкчелек «Укучылар сарае» тарафыннан гамәлгә ашырылды.

    Укучылар сараеның өстәмә белем бирү педагоглары - Лотфуллин М.Л., Яхин А.У. ярышның хөкемдарлары булдылар.

                Ярышлар түбәндәге яшь төркемнәрендә аерым малайлар һәм кызлар арасында, әйләнмә системасы буенча үткәрелде:

                1 нче төркем. 7-9 яшьлек малайлар һәм кызлар.

                2 нче төркем. 10-12 яшьлек малайлар һәм кызлар.

                3 нче төркем.  13-15 яшьлек егетләр һәм кызлар.

                4  нче төркем. 16-18 яшьлек егетләр һәм кызлар.    

    Җыелган очколар саны буенча малайлар һәм кызлар арасында һәр яшь төркемендә 3 призлы урын билгеләнде. Малайлар һәм кызлар арасында призлы урын алган катнашучылар медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде . Призлы урыннарны алган командалар грамоталар белән бүләкләнделәр.

    Шәхси урыннар: 1 нче төркем. 7-9 яшьлек кызлар:

    1 урын-Сабирова Эльвина, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Лотфуллин М. Л.

    1 нче төркем. 7-9 яшьлек малайлар:

    1 урын-Заһидуллин Нияз, 6 нчы мәктәп, тренеры Яхин А.У.;

    2 урын-Ганиев Эмиль, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.;

    3 урын – Хәлиуллин Айтуган, Шушмабаш урта мәктәбе, тренеры Вильданов Р. Г.

                2 нче төркем. 10-12 яшьлек кызлар:

    1 урын – Нурмиева Алия, Арчаның 1нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.;

    2 урын – Саттарова Сөмбел, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.;

    3 урын – Закирова Ильзина, 5 нче гимназия, тренеры Яхин А.У.

    2 нче төркем. 10-12 яшьлек малайлар:

    1 урын-Заһидуллин Инсаф, 6 нчы мәктәп, тренеры Яхин А.У.;

    2 урын-Галәветдинов Ислам, Курса-Почмак мәктәбе, тренеры Лотфуллин М. Л.;

    3 урын-Вафин Салих , Арчаның 2 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.

    3 нче төркем. 13-15 яшьлек кызлар:

    1 урын-Иванова Рамилә, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.

    3 нче төркем. 13-15 яшьлек малайлар:

    1 урын-Закиров Ранил, Наласа урта мәктәбе, тренеры Төхвәтуллин И. Р.;

    2 урын – Нурмиев Рөстәм, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.;

    3 урын-Абдуллин Илназ, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.

    4 нче төркем. 16-18 яшьлек кызлар:

    1 урын-Низамиева Динара, Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.

    4 нче төркем. 16-18 яшьлек малайлар:

    1 урын-Мөхәрләмов Мәлик, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.;

    2 урын-Гобәйдуллин Илдар, Арча педагогия көллияте, тренеры Зәйнуллин Х. Х.;

    3 урын-Галәветдинов Инсаф, Курса-Почмак мәктәбе, тренеры Лотфуллин М. Л.

    Команда урыннары: урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:

    1 урын - Арчаның  1 нче мәктәбе, тренерлары  Яхин А.У., Лотфуллин М. Л.;

    2 урын - Лесхоз урта мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.;

    3 урын- 5 нче гимназия, тренеры Яхин А.У.

                   

    Реклама

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: