Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Бадминтон буенча ярышлар узды

    2021 елның 29 октябрендә Арча укучылар Сараенда бадминтон буенча ачык район ярышлары булып узды.

    Ярышларда Арча районы һәм Балтач районнарыннан 7 яшьтән 18 яшькә кадәр 61 укучы катнашты. Ярыш нәтиҗәләре буенча түбәндәге призлы урыннар билгеләнде. Җиңүчеләр грамоталар һәм медальләр белән бүләкләнде.

    2010 елгы һәм яшьрәк кызлар арасында:

     1 урын-Зәкиева Зәринә, Хәсәншәех төп гомуми белем бирү мәктәбе, тренеры Мостафин Р. Р.;

     2 урын-Фәхретдинова Рәзилә, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

     3 урын-Миннебаева Тәнзилә, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х. Х.

     

    2010 елгы һәм яшьрәк малайлар арасында:

    1 урын-Гарифуллин Алмас, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

    2 урын-Әхмәтов Солтан, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

    3 урын-Миннебаев Газиз, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х. Х.

     

    008-2009 елгы кызлар арасында:

    1 урын-Сәләхетдинова Гүзәлия, Наласа урта мәктәбе, тренер Төхфәтуллин и. Р.;

    2 урын-Әхмәтова Илүзә, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

    3 урын-Тимергалиева Азалия, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х. Х.

     

    2008-2009 елгы малайлар арасында:

    1 урын-Демухаметов Әмин, "Укучылар сарае" МБУ, тренер Хәйруллина Л.Х.

    2 урын-Гыйбадуллин Рияз, Балтач гимназиясе, тренер Мөхәммәтгалиев Р.Н..;

    3 урын-Газизов Кәрим, Балтач гимназиясе, тренер Мөхәммәтгалиев Р.Н..;

     

    2006-2007 елгы кызлар арасында:

    1 урын-Мөхәммәтгалиева Азалия, Балтач гимназиясе, тренеры Мөхәммәтгалиев р.Н..;

    Реклама

    2 урын-Габделхакова Назгөл, "Укучылар сарае" МБУ, тренер Хәйруллина Л.Х.

    3 урын-Гыйләҗева Айсылу, "Укучылар сарае" МБУ, тренер Хәйруллина Л.Х.

     

    2006-2007 елгы егетләр арасында:

    1 урын-Сафиуллин Ранис, "Укучылар сарае" МБУ, тренер Хәйруллина Л.Х.

    2 урын-Мөхәммәтгалиева Азат, Балтач гимназиясе, тренер Мөхәммәтгалиев Р.Н..;

    3 урын-Әхмәтов Ислам, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

     

    2004-2005 елгы кызлар арасында:

    1 урын-Мортазина Нәргизә, Балтач гимназиясе, тренер Мөхәммәтгалиев Р.Н..;

    2 урын-Хәбибуллина Гөлия, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х. Х.

    3 урын-Нотфуллина Нурисә, Наласа урта мәктәбе, тренер Төхфәтуллин И. Р.;

    2004-2005 елгы егетләр арасында:

    1 урын-Габдуллин Баязит, Балтач гимназиясе, тренер Мөхәммәтгалиев р.Н..;.

    2 урын-Галиев Ислам, Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

    3 урын-Мәхмүтов Илнур, "Укучылар сарае" МБУ, тренер Хәйруллина Л.Х.

     

    Командалар арасында:

    1 урын-Балтач районы командасы, тренеры Мөхәммәтгалиев р.Н..;

    2 урын-Хәсәншәех мәктәбе, тренер Мостафин Р. Р.;

    3 урын - МБУ «Укучылар сарае", тренеры Хәйруллина Л.Х.

     

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: