Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Велосипедны фигуралы йөртү буенча Арча муниципаль районы беренчелеге узды

    Хәбәр «Спорт велотуризмы – яшьләрнең сайлавы» проекты кысаларында «Дистанция хәрәкәт чараларында»(велосипед) дисциплиналар төркемендә, Бөтендөнья туризм көненә багышланган велосипедны фигуралы йөртү буенча укучылар арасында Арча муниципаль районы беренчелеге турында

    27 нче сентябрь  көнне  Укучылар сарае базасында велосипедны фигуралы йөртү буенча Арча муниципаль районы беренчелеге узды.

    Ярышларда барлыгы 71 укучы катнашты.. Катнашучылар 6 яшь төркемендә ярыштылар:

    1. 8-10  яшьлек малайлар,кызлар

    2. 11-12 яшьлек малайлар, кызлар

    3. 13-14 яшьлек малайлар, кызлар

    4. 15-16 яшьлек егетләр, кызлар

    5. 17-18 яшьлек егетләр, кызлар

    6. 16-21 яшьлек яшүсмерләр, яшүсмер кызлар

    Гомуми җитәкчелек һәм беренчелекне үткәрү Арча районының Укучылар сараена йөкләнде. Ярышларның баш хөкемдары  Минхаиров Ф.Ф. (СС1К) булды.

    Җиңүчеләр һәм призерлар грамоталар һәм медальләр  белән бүләкләнделәр.

    Ярышларда шундый урыннар ачыкланды:

    8-10 яшьлек малайлар арасында:

    1 урын-Маликов Рүзәл, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    2 урын-Зиннәтуллин Риназ, Укучылар сарае, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Маркелов Никита, Укучылар сарае , тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    8-10 яшьлек кызлар  арасында:

    1 урын-Усманова Иделия, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын-Кадыйрова Камилә, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Ильина Майя, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    11-12 яшьлек малайлар арасында:

    1 урын-Гарифуллин Алмас, Хәсәншәех мәктәбе, тренеры Мостафин Р. Р.

    1 урын-Усманов Марсель, Укучылар сарае, тренеры Фәхриев И.М.

    3 урын-Гарифуллин Айназ, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.

    Реклама

    11-12 яшьлек кызлар арасында:

    1 урын-Хәбибуллина Наилә, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын-Таҗиева Фирүзә, Укучылар сарае, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Фәхретдинова Рәзилә, Хәсәншәех мәктәбе, тренеры Мостафин Р.Р.

    13-14 яшьлек малайлар арасында:

    1 урын-Камалетдинов Азат, Укучылар сарае, тренеры Фәхриев И.М.

    2 урын-Җәләлиев Зөлфәт, Сеҗе мәктәбе, тренеры Нәгыймов Ф.Ф.

    3 урын-Фәсхетдинов Фәнис, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И. Х.

    13-14 яшьлек кызлар арасында:

    1 урын-Мәҗитова Илсөя, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    2 урын-Мөхәммәтшина Сәлимә, Укучылар сарае, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    3 урын-Нигаматова Инзилә, Сеҗе мәктәбе, тренеры Нәгыймов Ф.Ф.

    15-16 яшьлек егетләр арасында:

    1 урын-Гыйләҗиев Дилүс, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын-Кәримов Фәнис, Түбән Аты мәктәбе, тренеры Сафин Л.Я.

    3 урын-Зиннәтуллин Илфар, Лесхоз мәктәбе, тренер Шакиров И.Х.

    15-16 яшьлек кызлар арасында:

    1 урын-Хәсәнова Алинә, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    2 урын-Сибагатуллина Ләйсән, Лесхоз мәктәбе, тренеры Шакиров И.Х.

    3 урын-Шәмсиева Алинә, АПК, тренеры Минхәиров Ф.Ф.

    17-18 яшьлек егетләр арасында:

    1 урын-Закиров Наркис, Курса-Почмак мәктәбе, тренеры Хәсәнов Х. Х.

    Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Реклама

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: