erid:LgsiSnffX
Арча хэбэрлэрэ (Арский вестник)

Арча районы

16+
Рус Тат
2024 - Гаилә елы
Арча яңалыклары

Арчада чаңгы ярышы узды

Арча спорт комплексыннан методист Фәгыйлә Борханова хәбәр итә.

26 мартта Арча шәһәре стадионында чаңгы ярышлары булып узды. Ярышлар 5 төрле яшь категориясендә барды. 2010-11, 2012 нче елгы  һәм аннан яшьрәк кызлар, малайлар масс-старт дисциплинасында узышсалар, 2008-2009, 2006-2007, 2004-2005 нче елгы егетләр, кызлар спринт дисциплинасында ярыштылар.  Бүгенге ярышларда Ашытбаш, Түбән Мәтәскә, Иске Кырлай, Сикертән, Сеҗе, Арчаның 1 нче, 2 нче, 3 нче, 5 нче, 6 нчы мәктәпләреннән һәм Арча педагогия көллиятеннән чаңгычылар катнашты.

Ярышыбызның җиңүчеләре:

2012 нче елгы һәм аннан яшьрәк малайлар арасында:

1 урын - Газизов Руслан (Иске Кырлай)

2 урын - Шәймәрдәнов Илсаф (Сикертән)

3 урын - Сәгьдиев Нияз (Түбән Мәтәскә)

2012 нче елгы һәм аннан яшьрәк кызлар арасында:

1 урын - Һидиятуллина Ләйсән (АСОШ №6)

2 урын - Гайсина Мәдинә (Иске Кырлай)

3 урын - Батыршина Илзирә (АНОШ №3)

2010-2011 нче елгы малайлар арасында:

1 урын - Файзрахманов Азат (Иске Кырлай)

2 урын - Губаев Рәдис (Сикертән)

3 урын - Кашшапов Аяз (АГ №5)

2010-2011 нче елгы кызлар арасында:

1 урын - Батыршина Ралина (АСОШ №6)

2 урын - Шакирова Рания (Ашытбаш)

3 урын - Нигьмәтҗанова Камилә (АГ №5)

2008-2009 нче елгы малайлар арасында:

1 урын - Җиһаншин Айнур (АСОШ №1)

2 урын - Пантелеев Родион (АСОШ №1)

3 урын - Абдуллин Ренат (АСОШ №1)

2008-2009 нче елгы кызлар арасында:

1 урын - Шакирова Диләрә (Иске Кырлай)

erid:2Vtzqwy9AuJ erid:2Vtzqwy9AuJ

2 урын - Нагимова Руфина (Сикертән)

3 урын - Зарипова Әлфинә (Түбән Мәтәскә)

2006-2007 нче елгы малайлар арасында:

1 урын - Хидиятуллин Әлфис (АСОШ №6)

2 урын - Сабирзянов Инсаф (АГ №5)

3 урын - Низамутдинов Кәрим (Иске Кырлай)

2006-2007 нче елгы кызлар арасында:

1 урын - Набиуллина Гөлназ (Сеҗе)

2 урын - Сабирова Сара (Иске Кырлай)

3 урын - Султанова Зарина (Сикертән)

2004-2005 нче елгы малайлар арасында:

1 урын - Юсупов Искәндәр (АПК)

2 урын - Авхадиев Рүзәл (Ашытбаш)

3 урын - Низамутдинов Рахим (АПК)

2004-2005 нче елгы кызлар арасында:

1 урын - Диярова Алия (Арча)

2 урын - Галиева Талия (АПК)

3 урын - Мустафина Адиля (АПК)

Төп гомуми белем мәктәпләре арасында 1 нче урынга Иске Кырлай мәктәбе командасы чыкты. 2 урында Сикертән мәктәбе командасы, 3 нче урында Арчаның 3 нче номерлы мәктәбе.

Урта гомуми белем мәктәпләре арасында 1 урында Арчаның 6 нчы номерлы мәктәбе командасы, 2-3 нче урыннарны Арчаның 5 нче номерлы гимназиясе белән Ашытбаш мәктәпләре бүлеште.

Барлык җиңүчеләр медаль, грамота белән, ә командалар диплом белән бүләкләнделәр.

 

 

 

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

Хәзер Арча һәм Арча районы яңалыкларын безнең Telegram-каналдан да белә аласыз

 


Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев

Теги: Арча хәбәрләре

2
X