Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арчада "Иң яхшы шахмат уйнаучы" балалар бәйгесе

    Арча укучылар сараенда «Иң яхшы шахматчы-2021 " исеменә Арча муниципаль районының гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары арасында шахмат буенча шәхси-команда ярышларының 1 этабы узды.


    Ярышларны әзерләү һәм үткәрү белән гомуми җитәкчелек итүне «Укучылар сарае» башкарды. Ярышларны турыдан-туры уздыру төп судьялар коллегиясенә йөкләнде.
    Ярышларның хөкемдарлары - Лотфуллин М.Л., Яхин А.У. - Укучылар сараеның өстәмә белем бирү педагоглары иде.
    Ярышларның баш сәркатибе Сафин Л. Я.
    Барлыгы 60 укучы катнашты.
    Ярышлар малайлар һәм кызлар арасында әйләнеш системасы буенча аерым, түбәндәге яшь төркемнәрендә үткәрелде:
    1 төркем. 7-9 яшьлек малайлар һәм кызлар.
    2 төркем. 10-12 яшьлек малайлар һәм кызлар.
    3 төркем. 13-15 яшьлек егетләр һәм кызлар.
    4 төркем. 16-18 яшьлек егетләр һәм кызлар.
    Җыелган очколар саны буенча малайлар һәм кызлар арасында һәр яшь төркемендә 3 призлы урын билгеләнде. Малайлар һәм кызлар арасында призлы урыннар алган катнашучылар медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде. Призлы урыннарны алган командалар грамоталар белән бүләкләнде.
    Шәхси урыннар:
    1 төркем. 7-9 яшьлек кызлар:
    1 урын - Леонтьева София, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    2 урын - Әхмәтова Зәлинә, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    3 урын - Гайнуллина Далия, Арчаның 7 нче мәктәбе, тренеры Миңнуллина А.Х.
    1 төркем. 7-9 яшьлек малайлар:
    1 урын - Гатин Алмаз, 6 нчы мәктәп, тренер Яхин А.У.
    2 урын - Заһидуллин Нияз, 6 нчы мәктәп, тренер Яхин А.У.
    3 урын - Гаптрахманов Зиннур, Шушмабаш урта мәктәбе, тренер Вилданов Р.Г.
    2 төркем. 10-12 яшьлек кызлар:
    1 урын - Ибәтуллина Алсу, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    2 урын - Закирова Ильзина, 5 нче гимназия, тренер Яхин А.У.
    3 урын - Гайнетдинова Самира, 5 нче гимназия, тренер Яхин А.У.
    2 төркем. 10-12 яшьлек малайлар:
    1 урын - Вафин Салих, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.
    2 урын - Хәлиуллин Айгуган, Шушмабаш урта мәктәбе, тренер Вилданов Р.Г.
    3 урын - Меграбян Артур, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    3 төркем. 13-15 яшьлек кызлар:
    1 урын - Гарифуллина Ралина, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    2 урын - Сабирова Гөлия, 5 нче гимназия, тренер Яхин А.У.
    3 урын - Хәмидуллина Гүзәл, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.
    3 төркем. 13-15 яшьлек малайлар:
    1 урын - Нурмиев Рөстәм, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.
    2 урын - Абдуллин Илназ, Арчаның 1 нче мәктәбе, тренеры Яхин А.У.
    3 урын - Ибәтуллин Раил, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    4 төркем. 16-18 яшьлек кызлар:
    1 урын - Фәйзрахманова Әминә, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    2 урын - Минҗанова Роза, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х.Х.
    3 урын - Хәмидуллина Миләүшә, 2 нче мәктәп, тренер Лотфуллин М.Л.
    4 төркем. 16-18 яшьлек малайлар:
    1 урын - Мөхәрләмов Мәлик, 1 нче мәктәп, тренер Яхин А.У.
    2 урын - Әмир Әмиров, Апаз урта мәктәбе, тренеры Миннебаев Х.Х.
    3 урын - Димов Альмир, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    Команда урыннары: урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:
    1 урын - Иске Чүриле урта мәктәбе, тренер Сәйфуллина Г.Ю.
    2 урын - Арчаның 1 нче мәктәбе, тренерлар Яхин А.У.
    3 урын - Апаз урта мәктәбе, тренер Миннебаев Х.Х.                

    Реклама

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама