Арск-Информ
  • Рус Тат
  • Арча укучылар сараенда шашка бәйгесе узды

    Бүген, 2021 нче елның 8 нчы гыйнварында Арча муниципаль районының «Укучылар сарае»  базасында Арча муниципаль районының гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары арасында шашка буенча «Иң яхшы шашкачы - 2021» исеменә шәхси һәм команда беренчелегенә  район ярышы уздырылды.


    Ярышларга әзерлек һәм үткәрү белән гомуми җитәкчелек «Укучылар сарае» тарафыннан гамәлгә ашырылды. 
    Ярышларның баш хөкемдары Кәче мәктәбенең физик тәрбия укытучысы Зәйнуллин Х.Х. булды.
    Ярышлар түбәндәге яшь төркемнәрендә малайлар һәм кызлар арасында аерым әйләнмә системасы буенча үткәрелде:
    1 төркем. 7-9 яшьлек малайлар һәм кызлар. 
    2 нче төркем. 10-12 яшьлек малайлар һәм кызлар. 
    3 төркем.  13-15 яшьлек егетләр һәм кызлар.  
    4 төркем. 16-18 яшьлек егетләр һәм кызлар. 
    Җыелган очколар саны буенча малайлар һәм кызлар арасында һәр яшь төркемендә 3 призлы урын билгеләнде. 1,2,3 урын алган катнашучылар медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде . Призлы урыннар алган командалар грамоталар белән бүләкләнделәр.
    Шәхси зачетта мондый урыннар яуланды:
    7-9 яшьлек кызлар арасында:
    1 урын - Закирова Зөбәйдә, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Нәбиуллина Алия,  6 нчы мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Сагдиева Эльвина, 2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    7-9 яшьлекләр малайлар арасында:
    1 урын - Әхмәтҗанов Алмаз, 6 нчы мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Җәләев Илдан, 3 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Лотфуллин Нияз, 2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    10-12 яшьлек кызлар арасында:
    1 урын - Ризванова Дилбәр, 3 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х.
    2 урын - Шәфыйкова Эльвина, 7нче мәктәп, тренеры Миңнуллина А. Х.
    3 урын - Ефимова Кристина, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х
    3 урын - Степанова Лилиана,  2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    10-12 яшьлекләр малайлар арасында:
    1 урын - Вәлиуллин Адель, 3 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Сәләхов Камил, 2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Сәйфетдинов Әскәр, 1 нче мәктәп, тренеры Сәйфетдинов Р. Р.
    13-15 яшьлек   кызлар арасында:
    1 урын - Вәлиуллина Аделина, 3 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Гыйльметдинова Зәринә, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Шакирова Алсу, Яңа Кырлай урта мәктәбе, тренеры  Шакиров И. З.
    13-15 яшьлек  егетләр арасында:
    1 урын - Мортазин Ильяр, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Гилазов Илфат, 2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Сәйфетдинов Әмир,  1 нче мәктәп, тренеры Сәйфетдинов Р. Р.
    16-18 яшьлек  кызлар арасында:
    1 урын - Моратов Динияр, 6нчы мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Вәлиәхмәтов Руслан, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Гобәйдуллин Илдар, Арча педагогия көллияте, тренеры Зәйнуллин Х. Х
    16-18 яшьлек егетләр арасында:
    1 урын - Моратова Ләйлә, 2 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Усманова Азалия, Кәче мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын - Хаҗикаева Эльвира, Иске Чүриле урта мәктәбе, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    Башлангыч сыйныфлар арасында команда урыннары:
    1 урын - 3 нче мәктәп, тренеры Зәйнуллин Х. Х.
    Төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында команда урыннары:
    1 урын - Кәче төп гомуми белем бирү мәктәбе, тренер Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын - Утар Аты мәктәбе, тренер Сабиров И. И.
    3 урын - Ташкичү мәктәбе»
    Урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында команда урыннары:
    1 урын - 6 нчы мәктәп, тренер Зәйнуллин Х. Х.
    2 урын – 2 нче мәктәп, тренер Зәйнуллин Х. Х.
    3 урын – 7  нче  мәктәп, тренеры Миңнуллина А. Х.
     

    Реклама

     

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: